Ajuntament de Santa Maria de Palautordera

Escut Ajuntament de Santa Maria de Palautordera

Idiomes

  •          Mida de lletra  

Concurs d'aparadors

Imatges relacionades

  • Robotseny 2018

    Robotseny 2018

ALUMNES I CENTRES EDUCATIUS DE PALAU GUARDONATS EN L'EDICIÓ DE LA ROBOTSENY 2018

12 de juny de 2018

Gran Robotseny 2018. Tots els participants van gaudir d'una gran jornada de promoció de la ciència i la tecnologia dissabte 9 de juny a Sant Celoni i en la qual hi van participar els centres educatius de Santa Maria de Palautordera.

La llista de guardonats de la Competició de robots i Fira científica i tecnològica Robotseny, és la següent -marcat amb negreta els corresponents a Santa Maria de Palautordera-:


RUBIKSENY

Educació primària
1r premi: Oriol Rodríguez, Escola Damià Mateu, 49’93”

2n premi: Roger Camps, Escola Mare de Déu dels Socors, 55’62”
3r premi: Mario Cañas, Escola Matagalls, 57’86”


Educació secundària
1r premi: Kilian Fernàndez, Institut Baix Montseny, 45’67”
2n premi: Alexander Mois, Institut Reguissol, 46’12”
3r premi: Taina Solano, Institut Reguissol, 1.10’59”


Solució més ràpida
Pau Gimeno, Institut Vescomtat de Cabrera, 27″

ROBOTSENY KIDS: FIRA TECNOLÒGICA


Millor formulació científica
-Educació primària: Escola Fontmartina
-Educació secundària: Escola L’Avet Roig


Solució més innovadora
-Educació primària: Escola el Bruc
-Educació secundària: Institut Vescomtat de Cabrera


Millor publicitat
-Educació primària: Escola Soler de Vilardell
-Educació secundària: SES Can Record


Millor solució tecnològica
-Educació primària: Escola Aqua Alba
-Educació secundària: Col·legi La Salle


ROBOTSENY KIDS: COMPETICIÓ DE ROBOTS

1r premi millor robot
-Educació primària: Youtubers de l’Escola el Bruc, 302 punts
-Educació secundària: Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor, 375 punts


2n premi millor robot
-Educació primària: Robogualbencs de l’Escola Aqua Alba, 298 punts
-Educació secundària: Salle Wars del Col·legi La Salle, 367 punts


3r premi millor robot
-Educació primària: Salvador de l’Escola Salvador Sanromà, 296 punts
-Educació secundària: Vilamajor 1 de l’Institut Vilamajor, 359 punts


Millor robot de la missió "in situ"
-Educació primària: Robotime del Col·legi La Salle                    
-Educació secundària: GineBot de l’Escola Ginebró, Robocord 2 del SES Can Record, Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor i Reguissol I de l’Institut Reguissol


ROBOTSENY KIDS: WEB

Premi a l’equip que ha realitzat una aportació més destacada a la web
-Educació primària: Escola Vallgorguina i Escola Josep Pallerola i Roca


ROBOTSENY HIGH

1r premi de robot sumo
-Categoria lliure: Peso pesado del Col·legi La Salle
-Categoria comercial: Lil Bot de l’Institut Vilamajor


2n premi de robot sumo
-Categoria lliure: Cerbero del Col·legi Cor de Maria
-Categoria comercial: Tiger Tete de l’Institut Vilamajor


1r premi de robot rastrejador
-Categoria lliure: Arduino Gang del Col·legi La Salle
-Categoria comercial: N.A.H. del Col·legi La Salle


2n premi de robot rastrejador
-Categoria lliure: Juvibot de l’Institut Baix Montseny
-Categoria comercial: The Animals de l’Institut Baix Montseny


EN AQUEST ENLLAÇ TOTES LES FOTOS

Escut Ajuntament de Santa Maria de Palautordera
AJUNTAMENT DE SANTA MARIA DE PALAUTORDERA
Plaça de la Vila, 1 - 08460
T: 93 847 96 20  F: 93 847 96 29
Horari: dilluns a divendres, de 9 a 14 h. i dimecres tarda, de 17 a 19.30 h.
Horari d'estiu (1/7 a 15/9): dilluns a divendres de 9 a 14 h
ajuntament@smpalautordera.cat

Comparteix:

  • Twitter
  • Facebook

Segueix-nos a:

  • Facebook
  • RSS

Amb la col·laboració de:

Logo Diputació Barcelona